Partizan drži ritam, na Banjici pao Šamot

Vreme čitanja: 1min | sre. 08.12.21. | 23:29

Crno-beli i dalje bez poraza

Nesrećno ispadanje iz Evrope jeste umorilo, ali ne i ukočilo Parni valjak.

Partizan je i dalje jedini neporaženi tim u Arkus ligi ove sezone, a novu pobedu upisao je večeras na Banjici protiv Šamota iz Aranđelovca – 33:27.

Želeli su gosti da iskoriste emocionalnu i fizičku potrošenost crno-belih, uspevali su da drže korak s njima u prvom poluvremenu, u jednom momentu su i poveli golom razlike (10:9), međutim, Partizan je ekspresno vratio prednost na svoju stranu.

Tri razlike je bila prednost domaćeg tima na poluvremenu (17:14), a tu prednost je Partizan uglavnom uspevao da održi u drugom delu. Šamot se najviše približio u 43. minutu, došao je na gol zaostatka (20:19), da bi posle toga usledila serija crno-belih, beg na 28:21, što je bilo nedostižno za Aranđelovčane.

Najefikasniji u Partizanu bili su Uroš Kojadinović i Veljko Popović sa po sedam golova, dok se Vladan Stanojević sa šest istakao u timu Šamota.